Грците ни дале 3 поени: Кој гласал за македонската песна на Евровизија

Македонскиот преставник на Евровизија, освоил 24 поени, 18 од стручните жириа и 6 од телевоутинг.

Најмногу ни дало стручното жири на Албанија, 8 поени, 6 поени ни дало жирито на Азербејџан, 3 поени ни дало грчкото стручно жири, а 1 поен жирито на Израел.

Од Бугарија од телевоутинг сме добиле 5 поени, а од Хрватска 1 поен.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(ВИДЕО) Македонците на грчката песна на Евровизија и дале 4 поени

Македонија била претпоследна на првата полуфинална вечер на Евровизија

(ВИДЕО) Евровизија: Македонското стручно жири даде 10 поени на Кипар, 12 на Естонија, а 1 на Израел

(ВИДЕО) Израел победи на Евровизија, како изгледа Топ 5

(ВИДЕО) Несолена шега на црногорскиот преставник на Евровизија: „Што добиваат слепите и глувите деца за Божик: Рак“

(ВИДЕО) На русинката Самојлова и се оствари желбата да пее на Евровизија, но не успеа да стигне до финалето

(ВИДЕО) Србија и Словенија одат во финалето на Евровизија

Ех, да имаше Заев советник и за Евровизија, финале не ни бегаше

(ВИДЕО) Како Ви се допадна настапот на Македонија на Евровизија

Македонија шестта година по ред без финале на Евровизија

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.