(ВИДЕО) Македонците на грчката песна на Евровизија и дале 4 поени

Македонските гледачи преку телевоутинг на грчката песна на Евровизија, која не се пласираше во финалето, на првата полуфинална вечер и дале 4 поени.

Грчката песна освоила 81 поени и го освоила 14.место, а најмногу поени - 20 добила од Кипар.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Грците ни дале 3 поени: Кој гласал за македонската песна на Евровизија

Македонија била претпоследна на првата полуфинална вечер на Евровизија

(ВИДЕО) Евровизија: Македонското стручно жири даде 10 поени на Кипар, 12 на Естонија, а 1 на Израел

(ВИДЕО) Израел победи на Евровизија, како изгледа Топ 5

(ВИДЕО) Несолена шега на црногорскиот преставник на Евровизија: „Што добиваат слепите и глувите деца за Божик: Рак“

(ВИДЕО) На русинката Самојлова и се оствари желбата да пее на Евровизија, но не успеа да стигне до финалето

(ВИДЕО) Србија и Словенија одат во финалето на Евровизија

Ех, да имаше Заев советник и за Евровизија, финале не ни бегаше

(ВИДЕО) Како Ви се допадна настапот на Македонија на Евровизија

Македонија шестта година по ред без финале на Евровизија

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.