(ВИДЕО) Најава за ТВ дуел меѓу Заев и Мицкоски: Како изгледаше дуелот на Црвенковски и Георгиевски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го повика на телевизиски дуел премиерот Зоран Заев, а тој ја прифати понудата.

Телевизиски дуел од ваков тип македонската јавност не гледала 20 години, или поточно последниот ТВ дуел на лидери на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ беше во 1998 година, кога пред камерите на МРТВ дебатира тогашните лидери, Бранко Црвенковски и Љупчо Георгиевски.

 
За дуелот помеѓу Заев и Мицкоски, како што рече денеска владиниот портпарол останува само да се прецизира времето и локацијата.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести