Во блок-трансакција продадени акции од „Скопски пазар“

Во блок-трансакција вредна 1,6 милиони денари денеска на Македонската берза беа продадени 100 акции од „Скопски пазар“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 16.818 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!