(ВИДЕО) Како Викторија Лоба се забавува со новата Mercedes-Benz А-класа

Мак Аутостар, генерален застапник на Mercedes-Benz во Р. Македонија ја претстави новата A-Класа, повторно револуција во автомобилската индустрија – првиот Mercedes-Benz автомобил, кој е способен да зборува со возачот и да ги учи неговите желби и навики.

Ова е овозможено благодарение на новиот систем - Mercedes-Benz User Experience (MBUX), со кој Mercedes најавува нова ера на дигиталната комуникација.

Првиот разговор со новата А-Класа го направи секогаш шармантната Викторија Лоба.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(Фото) Мак Аутостар во Македонија го донесе првиот Mercedes-Benz автомобил кој е способен да зборува со возачот

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.