(Фото) Софија Куновска срдечно го поздрави влегувањето на Амди Бајрам во Владата

Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ и една од најдобрите македонски актерки Софија Куновска со доза на хумор срдечно го поздрави влегувањето на Амди Бајрам во редовите на владејачката гарнитура.

„Не дека не е пишано, уште пред скоро 2 месеци ама ви изгледаше хумористично...“, напиша Куновска на својот Фејсбук-профил.
 

„Една, по повод влегувањето на Амди Бајрам во Владата :)“, напиша Куновска. 

Фото:Фејсбук/Софија Куновска

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!