„Макпетрол“ ја зголеми добивката

„Макпетрол“ АД Скопје во првите три месеци од годинава оствари добивка од 76,9 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 41,8 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!