И „Канал 5“ се нуди да организира ТВ дуел Заев - Мицкоски

„Канал 5“ телевизија во дневникот во 18 часот соопшти дека се нуди да организира телевизиски дуел меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

Дуелот би бил организиран во рамки на емисијата „Само вистина“, а би траел меѓу два и три часа, со паузи на секои 45 или 60 минути зависно од договореното.

Заевц и Мицкоски би се соочиле на теми од домашната и надворешната политика, економијата и социјалата.
Претходно попладнево МТВ се понуди да организира ТВ дуел меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски. 

Фото: Канал 5

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

МТВ се понуди да го организира дуелот помеѓу Заев и Мицкоски

(ВИДЕО) Најава за ТВ дуел меѓу Заев и Мицкоски: Како изгледаше дуелот на Црвенковски и Георгиевски

Заев прифати ТВ дуел со Мицкоски

Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.