„Технометал-Вардар“ ја намали загубата

„Технометал-Вардар“ АД Скопје во првите три месеци од годинава оствари загуба од 3,4 милиони денари, што е повеќекратно намалување во однос на истиот период од минатата година кога загубата на компанијата изнесувала 176,8 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!