„Современ дом“ повеќекратно ја зголеми добивката

„Современ дом“ АД Прилеп во првите три месеци од годинава оствари добивка од 6,7 милиони денари, што е повеќекратно зголемување во однос на истиот период од минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 634.000 денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!