„Бетон-Штип“ во загуба од 55,3 милиони денари

„Бетон-Штип“ во текот на минатата година оствари загуба пред оданочување од 55,3 милиони денари, покажува годишниот извештај на компанијата објавен преку Македонската берза.

Компанијата лани остварила вкупни приходи од 446,6 милиони денари и вкупни трошоци од 502 милиони денари.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!