Драстични разлики во вредноста при тргувањето со акциите на „Фершпед“

Во две блок-трансакции во вкупна вредност од над пет милиони денари денеска на Македонската берза беа продадени 112 акции од „Фершпед“.

Во првата трансакција вредна 4,9 милиони денари се продадоа 90 акции по цена од 55.290 денари за акција.

Во втората трансакција вредна 1,2 милиони денари се продадоа 22 акции по цена од 57.230 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!