Во блок-трансакција продадени акции од „Макпетрол“ за 5,5 милиони денари

Во блок-трансакција вредна 5,5 милиони денари денеска на Македонската берза се продадоа 185 акции од „Макпетрол“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 30.000 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!