(Видео) Кој ја пречека Тереза Меј на скопскиот аеродром

Британската премиерка Тереза Меј за прв пат пристигна во посета на Македонија. На аеродромот во Скопје беше пречекана од македонската министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и британскиот амбасадор Чарлс Гарет.

Фото/видео: Влада

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Меј: Решението за името ќе донесе придобивки за двете земји

(ВИДЕО) Македонија британски премиер последен пат ја посетил во 1999 година: Како изгледаше посетата на Блер

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.