„Феро инвест“ на вицепремиерот Кочо Анѓушев ја презема МХК Јабланица

1426 Views Мај 21, 2018 Бизнис Никола Осило

„Феро инвест“, компанија во сопственост на вицепремиерот Кочо Анѓушев ќе се стекне со самостојна контрола врз малата хидроелектрична централа Јабланица по пат на пренос на удели.

Комисијата за заштита на конкуренцијата ги повика сите заинтересирани страни да достават забелешки во однос на оваа концентрација на пазарот на електрична енергија.

Фото: Влада

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!