Собранието купува две лимузини и четири возила од средна класа

1272 Views Мај 24, 2018 Бизнис Никола Осило

Собранието на Република Македонија распиша оглас за набавка на моторни возила (две лимузини и четири хечбек возила од средна класа).

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 5.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.


При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!