Каков имот пријавил новиот министер за култура, Асаф Адеми

Асаф Адеми од Беса на Африм Гаши е предлогот за нов министер за култура. 

Додека да ја помине процедурата за избор и достави нов анкетен лист до Државната комисија за спречување корупција, еМагазин Ви пренесува каков имот пријавил пред неколку години кога станал македонски амбасадор во Данска.

Според неговиот анкетен лист, на свое име не пријавил ништо.

На име на родителите пријавил куќа со деловен простор во Гостивар, од 240 метри квадратни, проценета на 30 милиони денари, од наследство.

На име на родителите пријавил и возило БМВ, а на име на брачниот другар возило Ренаулт 9.

На име на родителите пријавил и закуп од деловен простор и кредит.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Фејсбук/Асаф Адеми

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Што пишува во биографијата на новиот министер без ресор, Бардул Даути?

Нема ни стан, ни куќа: Каков имот пријавила новата министерка за правда, Дескоска

Што пишува во биографијата на новиот министер за образование, Арбер Адеми?

Каков имот има новиот министер за образование, Арбер Адеми

Што пишува во биографијата на новиот министер за култура Асаф Адеми?

Каков имот има Жерновски, новиот заменик министер за надворешни работи

Што пишува во биографијата на новиот заменик-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски?

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.