Се помалку склучени бракови во Македонија

736 Views Мај 28, 2018 Живот Никола Осило

Бројот на склучените бракови во првото тримесечје од 2018 година е намален за 1,3 % во споредба со истиот период од 2017 година и изнесува 2.532 бракови, соопшти Државниот завод за статистика.

Во ова тримесечје се добиени 520 извештаи за разведените бракови.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!