Глигорие Гоговски купи 1.000 акции од ТТК Банка

1852 Views Јуни 8, 2018 Бизнис Никола Осило

ТТК Банка АД Скопје преку Македонската берза информира дека претседателот на Надзорниот Одбор на ТТК Банка АД Скопје Глигорие Гоговски се стекнал со 1.000 обични акции издадени од ТТК Банка АД Скопје.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!