Прилепчанец извршил полов напад врз 11-годишна другарка на ќерка му

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Ч. (39) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“, соопшти МВР.

„На 01.06.2018 во 13:00 часот во Полициската станица Прилеп, А.Х. од Прилеп пријавила дека на 31.05.2018 година околу 9:00 часот, додека најзината 11-годишна ќерка била на гости кај другарка во Прилеп, нејзиниот татко Р.Ч. (39) извршил полов напад над истата“, иформира МВР.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!