Фирма од село Бојане го доби мултимилионскиот тендер на Министерство за транспорт за изградба на цевковод во Гостивар

2772 Views Јуни 10, 2018 Бизнис Никола Осило

Министерството за транспорт и врски по распишаниот тендер за набавка на работи за изградба на цевковод во Гостивар склучи договор со друштвото за градежништво, транспорт, трговија и услуги „ЈУ-БАЈ 2“ Амет ДООЕЛ од скопското село Бојане.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 55.902.199 денари, а главен критериум за доделување на договорот беше најниската цена.

Фото: destinnegocio.com

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!