(Видео) Светот во очекување на историската средба: Контроверзните Трамп и Ким Џонг Ун пристигнаа во Сингапур

812 Views Јуни 10, 2018 Свет Никола Осило

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска пристигна во Сингапур, каде што во вторник ќе се одржи историската средба помеѓу него и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун.

Средбата има посебно значење по низата препукувања меѓу двете страни и закани за нуклеарна пресметка.

Фото/Видео:РТ/Си-ен-ен

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!