(Видео) Рамуш Харадинај „измаршира“ од бина возрасна дама зошто не му се допадна нејзиниот говор

2937 Views Јуни 10, 2018 Балкан Никола Осило

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска, за време на прославата на 140-годишнината од Призренската лига, се судри со постара жена, која се обиде да ја истурка од бината.

Жената држеше говор на бината, кој очигледно не му се допадна на Харадинај. Тој стана се качи на бината и се обиде да ја испрати жената, но таа со викање му се спротивстави, по што Харадинај го повика обезбедувањето кое ја тргна жената.

Фото/видео:lajmelive 24/7

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!