(Фото) Заев и Димитров возејќи мотори покажаа дека се на иста линија околу спорот за името

Владиниот пи-ар се чини дека се вознемири по пишувањата на грчките медиуми дека има несогласувања меѓу премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров околу решението за спорот за името.Имено, за да ги замолчат медиумите, Заев и Димитров денеска со сопругите беа на заедничка дружба, а двајцата се забавуваа и возејќи мотори.

Фотографиите од дружбата ги објавија на своите Фејсбук профили.

„На иста линија :)“, напиша премиерот Заев во постот за фотографиите.

Фото:Фејсбук/Зоран Заев/Никола Димитров

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Грчките медиуми тврдат дека Заев и Димитров ја расипале „калимерата“ за спорот за името

Кој прв ќе се повлече по евентуално решение за името, Заев или Димитров?

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!