(Фото) „Подвижен пазар“ во Солун

Веќе неколку години во Солун функционира „подвижен пазар“. Имено, како што јавува дописникот на еМагазин од Солун, секој ден, тезги на кои се продава од храна до алишта, се селат од улица во улица низ градот.

Граѓаните се презадоволни, бидејќи не мора да трошат време да одат на градските пазари, а задоволни се и продавачите, кои полесно ги продаваат своите производи.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.