Промени во Одборот на директори на „Витаминка“

354 Views Јуни 13, 2018 Бизнис Никола Осило

Собранието на акционери на „Витаминка“ АД Прилеп на седницата одржана на 12.06.2018 година донесе одлука за избор на членови на Одборот на директори, соопшти компанијата преку Македонската берза.

За членови на Одборот на директори се избираат: Симон Наумоски, неизвршен член, Сашо Наумоски, член, Благоја Ѓоргијовски, неизвршен член, Горан Рафајловски, неизвршен член и Марјан Бојаџиев, неизвршен член.

Фото: Витаминка

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!