Министерството за здравство ќе се гради нова Градска болница во општина Аеродром

1171 Views Јуни 13, 2018 Бизнис Никола Осило

Министерството за здравство распиша конкурс за идеен проект за нова Градска болница во општина Аеродром.

Во огласот се предвидува награда на 5.000 евра за прво место, 2.000 евра за второ место и 1.000 евра за трето место.

Жири-комисијата која ќе одлучува на конкурсот е во состав: Иван Спировски, Веселинка Герасимова Петровска и Љупчо Балкоски.

Фото:govtech.com

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!