Во блок-трансакција продадени 8.255 акции од ТТК Банка

596 Views Јуни 13, 2018 Бизнис Никола Осило

Во блок-трансакција вредна 7,4 милиони денари денеска на Македонската берза беа продадени 8.255 акции од ТТК Банка.

Акциите се продадоа по цена од 900 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!