Велешанец со нож барал да му ја вратат социјалната помош

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К. (59) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, соопшти МВР.

На 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба Бутел - Скопје, пријавениот, поради укината социјална помош, со нож упатувал закани по животот на вработена во Центарот.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!