Наставничка ја истепала директорката на училиштето во Зелениково

На 12.06.2018 година во 10.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека истиот ден околу 10.10 часот во основно училиште во с.Зелениково, во ходникот пред канцеларијата на директорката, вработена наставничка, по претходна вербална расправија, физички ја нападнала директорката, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!