Се јави Груевски на Фејсбук: Ова е полоша верзија од таа што ја отфрливме за Северна Македонија

“Јавно отфрленото во 2009-тата - денес прифатено, но во далеку полоша верзија. Не само за надворешна, туку и за целосна внатрешна употреба, плус промена на уставот, откажување од дијаспората, историјата, АСНОМ, Илинденското востание и идентитетот„, напиша на својот Фејсбук профил, поранешниот премиер Никола Груевски.

Фото: Фејсбук/Груевски

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Договорот помеѓу Македонија и Грција на македонски јазик

Сите детали: Грчки нон-пејпер, што прифатила Македонија?

Влада: Македонските граѓани сами ќе си ги платат трошоците за промена на документите

Влада: Македонската химна нема да се менува

Влада: АРМ и другите државни институции ќе добијат нови имиња во „духот“ на договорот

Ќе добие ли и СДСМ ново име: Што предвидува договорот помеѓу Македонија и Грција

Ќе помине ли договорот помеѓу Македонија и Грција во македонскиот и грчкиот парламент

Кога името Северна Македонија ќе се употребува внатре во државата

Регистарските таблички ќе бидат со ознака НМК, кодовите ќе бидат МК и МКД

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.