„Уника“ ја зголеми добивката

476 Views Јуни 14, 2018 Бизнис Никола Осило

„Уника“ АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од 21,1 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година кога добвката на компанијата изнесувала 19,3 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!