Ферид Мухиќ „распали“ по Хан: Никој не може да држи лекции на претседател без оглед на неговиот став

Пратеникот Ферид Мухиќ денеска на собраниска седница изрази личен протест за изјавата на еврокомесарот Јоханес Хан, во врска со односот на претседателот Ѓорге Иванов за договорот за името.

Мухиќ рече дека бил иритиран, бидејќи, како што наведе, никој не може да држи лекции на претседатели на држави без оглед каков став има и оти со тоа Хан покажал непочитување кон институциите на државата и кон државата Македонија.

Фото: Фејсбук/Ферид Мухиќ

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!