(Видео) Отварање на СП во фудбал: Роби Вилијамс со среден прст ги поздрави милијардите гледачи

1240 Views Јуни 14, 2018 Спорт Никола Осило

Пред неполни два часа со свечена церемонија и натпреварот меѓу Русија и Саудиска Арабија беше отворено 21. Светско првенство во фудбал што се одржува во Русија.

Забележително беше што главниот изведувач на церемонијата бритнаскиот поп-изведувач Роби Вилијамс им покажа срден прст во камерата на милијардите гледачи во светот среде изведба.

По медиумите веднаш се прошири информацијата дека овој поздрав бил до сите оние кои го критикувале пејачот дека настапува во Русија.

Инаку, во монетов Русија води со 3:0 против Саудијците.

Фото/Видео: PHP

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!