(Видео) Самохрана мајка на девет деца живее без ниту еден денар

Самохрана мајка со девет малолетни деца, со години се без ниту денар за егзистенција, пренесува „1ТВ“.

„Семјеството тоне во долгови, има долг за струја од 235.000 денари и закани секој ден дека ќе бидат исклучени. Пет месеци од кога Васка го изгубила својот сопругот, ги трпи и заканите од свекорот кој инсистира, дури и со полиција, да ја напуштат куќата, оти била негова“, се вели во сторијата.

За помош обратете се во редакцијата на „1ТВ“, а целата приказна може да ја прочитате ОВДЕ.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.