(Фото) Мицкоски положи цвеќе на споменикот на паднатите борци на Илинден и НОБ

На денешниот протест во Битола, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски положи свежо цвеќе на споменикот на паднатите борци на Илинден и НОБ.

„Почитувајќи го нивното дело кон Македонија, ги честуваме и ветуваме дека ќе останеме достојни да не ја извалкаме нивната саможртва кон татковината“, напиша тој на неговиот фејсбук-профил.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА И ОВАА СТОРИЈА

ВМРО-ДПМНЕ роденденот го прослави со протест против договорот, Мицкоски повтори дека нема да подржат уставни измени

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.