Александар Дамески нов директор на КПУ Затвор во Прилеп

На денешната седница Владата го именуваше Александар Дамески за директор на КПУ Затвор во Прилеп, информираат од владината прес служба.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.