(Фото) Ивановска потсети на фотосесијата за шпански „Вог“

Моделот Катарина Ивановска на својот Инстаграм-профил објави фотографии со кои потсети на нејзиното снимање за шпански „Вог“, пред неколку години.

Фотографиите се снимени во Венецуела, а фотосесијата е една од најуспешните на нашиот најпознат модел.

Ивановска, последните неколку години иако се оствари во улогата на мајка, се уште е актуелна со снимање на каталози.

Фото: Инстаграм профил на Катарина Ивановска

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.