(Фото) Неколку илјади граѓани на протестот на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

На протестниот марш против спроведувањето на погрешните антимакедонски политики на оваа влада и СДСМ во организација на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, присуствуваат неколку илјади граѓани.

Граѓаните испратија пораки со содржина Јас му Македонец, а ти? скандрираа  „Македонија, Македонија“ и ја пееја песната „Едно име имаме“.

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.