ЕЛЕМ вработува пет лица, плата до 38.083 денари

874 Views Јули 10, 2018 Бизнис Никола Осило

АД Електрани на Македонија (EЛЕМ) распиша оглас за вработување на пет лица во дирекцијата на компанијата. Се бараат три извршители на работно место хигиеничар во Службата за општи работи за плата од 16.988 денари, еден извршител на работно место одговорен референт за кореспонденција и подготовка на тендерска документација за меѓународни тендери во Службата за меѓународни процедури, следење договори, финансирање и изработка на инвестициони анализи за плата од 35.863 денари и еден извршител на работно место одговорен референт за подготовка на договори од јавни набавки во Службата за заеднички набавки за плата од 38.083 денари.

Повеќе детали од огласот ТУКА. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!