Град Скопје распиша тендер за набавка на две противпожарни возила

141 Views Јули 11, 2018 Бизнис Никола Осило

Град Скопје распиша оглас за набавка на две специјални противпожарни возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 16.949.152 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Фото: BBC

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!