„Макпетрол“ ја тресе берзата: Во два блока продадени 3.311 акции за 2,3 милиони евра

499 Views Јули 11, 2018 Бизнис Никола Осило

Во две блок-трансакции вредни 142,3 милиони денари (околу 2,3 милиони евра) денес на Македонската берза беа продадени 3.311 акции од Макпетрол АД Скопје.

Во првата трансакција се продадоа 3.251 акција по цена од 43.000 денари за акција, а во втората се продадоа 60 акции по цена од 42.194 денари за акција,

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!