Звучни имиња на бизнисмени и компании на најновата листа на должници на УЈП

1635 Views Јули 12, 2018 Бизнис Никола Осило

Управата за јавни приходи ја објави најновата листа на должници бр.07/2018 за долгови доспеани до 31.03.2018 и неплатени до 30.06.2018 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

Така, „Хедис“ на Велија Рамковски должи 140 милиони денари, кумановскиот бизнисмен Бајруш Сејдији должи 112 милиони денари, Трансмет должи 69 милиони денари, винарската визба „Повардарие“ должи 62 милиони денари, Машинопромет должи 22 милиони денари...

Целата листа должници ТУКА.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Листа на должници на УЈП: Милиони данок не платиле МРТ, општина Карпош, Македонија пат...

Листа на должници на УЈП: Граѓани и фирми не платиле данок од 164 милиони евра 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!