„Пивара“ АД Скопје ја зголеми добивката

143 Views Јули 12, 2018 Бизнис Никола Осило

„Пивара“ АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од 808,9 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година кога добивката на компанијата изнесувала 760,8 милиони денари, покажува ревизорскиот извештај на компанијата објавен преку Македонската берза.

Фото: menshealth.com

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!