СОЗР на Владата купува кафе за 2,7 милиони денари

156 Views Јули 12, 2018 Бизнис Никола Осило

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша оглас за набавка на еспресо, филтер-кафе, кафе и капучино.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.700.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Фото: express.co.uk

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!