Какви возила беа опожарени вчера во Скопје?

На 11.07.2018 година во 18,10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, пријавено е дека на улицата „Елисије Поповски“ имало опожарени четири возила: „Пежо 308“, „Сеат Ибица“, „Форд“ и „Опел Астра“ сите со скопски регистерски таблици, а било зафатено и едно дрво, соопшти МВР.

Возилата биле делумно надворешно опожарени. Се работи на целосно расчистување на случајот.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!