(Галерија) Време е за љубов и ултимативно заведување

879 Views Февруари 16, 2015 Е-излог Силвана Жежовa
Новитети од AVON, создадени да ја прослават за жената. Еве за што станува збор:
 
НОВ, ЛУКСУЗЕН КАРМИН ЗА МЕКИ И ЗАВОДЛИВИ УСНИ
 
Негуваните и заводливи усни го потенцираат женствениот стил и го надополнуваат елегантиот изглед. Новиот кармин од AVON „Ultra Color Indulgence“ е идеален за жените кои пред сè сакаат меки и негувани усни, во сочни и сјајни бои. Карминот во својата основа има зајакнатата формула, со лесни хидрантни гелови кои ги прават усните нежни, ги заштитуваат и даваат чувство на инстантна хидратација.
Со истиот се добива висок интензитет на боја на усните, со само еден нанесен слој, а погоден е за сите нијанси на кожа. Без разлика на нијансата, бојата е неверојатно сочна, свежа и сјајна.
 
AVON CHERISH – МИРИС ЗА ДУХ ШТО СЕКОГАШ СЈАЕ
 
Познато е дека ефектот на пријатниот мирис влијае на визуелната перцепција и на начинот на кој лицата емотивно ги доживуваме. Често, најголемото влијание за атрактивноста на една жена го има нејзиниот мирис. Во Кампањата посветена на Денот на жената, компанијата AVON лансира нов парфем, посветен и инспириран токму од нејзината женственост и префинетост, новиот „Cherish“ мирис создаден да ја прослави Неа. Парфемот е создаден од две реномирани парфимеристки Хонорин Бланк и Ани Базантиан, кои со со своето три-културно богато искуство од Либан, Париз и Њујорк за првпат заедно ја испреплетуваат својата уметност со страст (https://www.youtube.com/watch?v=WzC9ZRJ7Y8M). 
Овој мирис од цветна овошно-шумска категорија е лежерен, сладок и женствен, полн со енергија. Во себе крие тонови на извонредна мешавина од црешов цвет, скапоцен мошус и ноти на кремасти сандалови дрвја. Идеален е за ноќните излегувања за дамите кои сакаат да остават впечаток, како со својот стил, така и со мирисот.
Дизајнот на самото шишенцето е женствен и грациозен, што зборува и за содржината на мирисот.
 
НОВА, ИСКЛУЧИТЕЛНА „SUPER EXTENDED WINGED OUT“ МАСКАРА ЗА НЕВЕРОЈАТНИ ТРЕПКИ 
 
Погледот е нејзиното најопасно оружје. Ова е маскара за сите жени кои го застапуваат мотото: „колку се подолги и поистакнати - толку се подобри“ . Новата „Super Extended Winged Out“ маскара има исклучително прецизна четка со уникатна форма која поминува низ секоја трепка, па дури и низ најкратките трепки на аглите на окото, притоа совршено разделувајќи ги и издолжувајќи ги дури до 80%. Оваа четка е добиена со една сосема нова формула со најцрни влакна која ги издолжува трепките и им дава интензивна боја, при што креира драматичен изглед на очите, со гламурозен волумен. „Super Extended Winged Out“ маскарата им овозможува на жените кои сакаат да имаат големи, темни, забележителни и долги трепки, да го постигнат истиот ефект без вештачки трепки. 
 
jQuery Slider
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Силвана Жежовa

Долгогодишен и дипломиран новинар, кој за одредени состојби во општеството сака да пишува на начин како што Менталист разрешува мистерии.

Најчитани вести