Се продава возниот парк на фирмите на Велија Рамковски

1694 Views Јуни 12, 2015 Бизнис Никола Осило
На аукција закажана на 22 јуни, годинава ќе се продаваат камиони, патнички возила, мотори и комбиња кои беа во сопственост на фирмите на Велија Рамковски.
 
На онлајн системот е-аукција може да се разгледа понудата во која меѓудругите се нудат на продажба: моторцикл „Пежо сателис“ произведен 2007 година со проценета вредност од 88.500 денари, патничко возило „Лада ваз“ произведена 2004 година со проценета вредност од 76.800 денари, товарно возило „Ивеко“ произведено 2002 година со проценета вредност од 515.000 денари... 
 
Што се е на продажба ОВДЕ.
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!