еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот на таткото на Вања бара куќен притвор за него

Куќен притвор за Александар Ѓорчевски, татко на киднапираната и убиена Вања Ѓорчевска, а осомничен во истрагата, бара неговиот бранител Владимир Туфегџиќ од Кривичниот суд Скопје.

„Иако истакнавме посебен предлог за замена на мерката притвор во мерка куќен притвор, свесен сум дека постапката околу укинувањето на притворот ќе трае.

Иако спрема осомничениот не е оправдана ниту една мерка, сепак со мерката куќен притвор ќе се задржи кохезијата на семејството, кое е длабоко погодено со оваа трагедија“, вели Туфегџиќ за „Скопје1“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таткото на Вања наводно прашувал дали камерите го фатиле автомобилот со кој била киднапирана

Таткото на Вања доби 30-дневен притвор заедно со уште тројца осомничени за убиството на Вања и Панче

Заврши распитот, таткото на Вања негира дека му давал информации на Љупчо Палевски за ќерка му

Фото: Unsplash

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: 1.024 оздравени од Ковид-19

Редакција

Брачен пар од Македонија заглавен во Газа, се прават напори да се вратат преку Египет

Редакција

Владата не ги донесе новите мерки, побара од Комисијата за заразни болести дополнителни анализи

Редакција