еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Валбон Лимани стана в.д. градоначалник на Гостивар

Валбон Лимани е избран за в.д. градоначалник на Општина Гостивар, откако Арбен Таравари стана министер за здравство.

Лимани на функцијата доаѓа од позицијата претседател на Советот на Општината.

И тој како Таравари, кому му е близок соработник, е лекар. Тој е специјалист ендокринолог, вработен во Универзитетската клиника во Скопје.

Ќе биде на оваа функција до редовните локални избори кои треба да се одржат кон крајот на идната година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопски Аеродром доби заменик градоначалник откако Муцунски стана министер

Фото: Општина Гостивар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дуа Липа објави карта на „Голема Албанија„ и ги навреди Македонците, Србите, Црногорците и Грците

Редакција

За да стане Груби „прв вицепремиер“ ќе се менува Деловникот за работа на владата

Редакција

Николовски за „еМагазин“ за патувањето во Дубаи: „Користев три дена за приватни потреби, сега сум овде“

Редакција